Tips van 1 tot en met 7 juni
7/06/2026
- Hoe activeer je leerlingen zonder dat het je uren aan voorbereiding kost? Activerende werkvormen als motor van je les.
Tip of the day: Can we teach critical thinking? - Op 12 augustus vindt een volledige zonsverduistering plaats in het zuiden van Europa. Ook in België zal de verduistering zichtbaar zijn. Alle info en de manier waarop je je leerlingen kan voorbereiden, vind je op deze pagina van de Vlaamse Volkssterrenwachten.
Tip voor directie: In deze publicatie van Digisprong vind je nieuwe handvatten om je korps digitaal te professionaliseren. - Iedereen maakt fouten, maar wat gebeurt er eigenlijk nadat we een fout maken? En verandert dat naarmate we ouder en misschien wijzer worden?
Een recent UNICEF-rapport belicht de ongelijke kansen van kinderen in 44 landen, waaronder België. Een probleem dat aangepakt moet worden, maar dat geen gemakkelijke oplossingen kent. - De examen- en toetsperiode nadert of is misschien al bezig. In dit artikel lees je de recentste inzichten over hoe je effectieve feedback geeft na een toets of examen.
Tip voor kleuter: Hoe kunnen leraren kleuters effectief feedback geven?
Tip voor secundair: Op deze website ontdek je lestips over hoe je met interessante podcasts van VRT aan de slag kan in je klas. - Een populaire tip bij de noorderburen. Onderzoek laat zien dat leesvaardigheid op papier maar liefst 80% verklaart van de verschillen in online leesvaardigheid. In dit artikel lees je wat onderzoek zegt over de relatie tussen printgeletterdheid en digitale vaardigheden.
- Podcast op zaterdag: Gaat je brein echt 'rotten' van brainrot? (Luistertijd: 8'13")
Podcast op zaterdag voor kleuter: “Weg met voorpoep of spleetje, laat kleuters gewoon vulva zeggen” (Luistertijd: 26'03") - Grappig op zondag: Leraren en hun middageten.